Co już dawno przepowiadali Astrologowie?

Powróćmy jeszcze na moment do planet, by przypomnieć, iż podlegają im doprawdy rozliczne dziedziny naszego życia, i to nie tylko w dziedzinie spraw wielkich. Podobno niezwykle kapryśną pogodę roku 1980 spowodowało rzadkie ustawienie się kilku planet w jednym szeregu.

Astrologowie dawno przepowiadali, iż niezwykłość układów na niebie musi spowodować każdorazowo perturbacje na Ziemi – typu trzęsień ziemi, huraganów, suszy lub ulewnych deszczów, mrozów i upałów w porach dla siebie nietypowych. Od dawien dawna mądrość ludowa uznawała planetników, a więc istoty związane z planetami, za złe duchy powodujące deszcz, burze i gradobicia.

Oczywiście trzeba także pamiętać, że poza tymi powszechnie znanymi planetami i gwiazdami astronomowie wykryli ich nieprzebrane mnóstwo. Otrzymywały imiona bogów’ i bogiń greckich i rzymskich oraz postaci mitologicznych. W astrologii jednak miały znaczenie tylko planety większe i średnie.

Każda z tych planet miała własny znak graficzny, używany następnie w horoskopach. Własne znaki zbliżone do hieroglifów miały także poszczególne figury Zodiaku.

Należy także wspomnieć, że 7 planet związanych bezpośrednio z człowiekiem opiekuje się poszczególnymi zmysłami człowieka. Ich opieka może wzmagać lub w ogóle kierunkować np. talenty artystyczne.

I tak wzrokiem ludzkim kieruje Słońce, Mars i Saturn. Słuch jest domeną Słońca, Wenus, Jupitera, Neptuna i Saturna. Dotyk znajduje się w gestii Merkurego, Urana, Księżyca i Wenus. Smak należy do Wenus, Księżyca, Jupitera i Marsa, a powonienie do Marsa, Wenus i Neptuna.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>