Heliotrop pochodzi z rodziny chalcedonu

W królestwie kamieni drogocennych YAG nosi bardziej tradycyjne nazwy diamonit lub diamond, bo uroda jego jest zbliżona do diamentu, a dodatkowo można go barwić na srebrzysto, złoto i na różne odcienie zieleni.

Ze względu na swą urodę i barwę YAG-i mogą być polecane przede wszystkim Koziorożcom, jednak tak interesujący kamień równie dobrze może służyć wiernie wszystkim znakom zodiakalnym.

Heliotrop pochodzi z rodziny chalcedonu. Z racji swej ciemnozielonej barwy z czerwonymi plamkami, znany był od dawna jako kamień św. Stefana – męczennika. Stosowano go nader chętnie do wyrobu przedmiotów kultu religijnego. Prezentował się też pięknie w złotych sygnetach. Często heliotrop lub krwawnik był rodowym sygnetem ludzi zamożnych. Wydobywano ów kamień w kilku miejscach na świecie, a więc w Indiach, w Bucharze, na Sycylii i na Hebrydach,

Astrologia średniowieczna przyporządkowała go zodiakalnym Rybom – naturom o charakterze marzycielskim, wyjątkowo uzdolnionym, przeważnie o bardzo subtelnych i zawiłych charakterach, w każdym razie ludziom niezwykłym, tak jak niezwykły jest ów heliotrop o tajemniczych czerwonych plamach na ciemnozielonym tle, mogącym symbolizować najgłębsze tonie morskie, żywioł zodiakalnych Ryb.

Hiacynt – kolejny kamień z chóru gwiezdnego – mimo swej rzadkości polecany podopiecznym aż czterech znaków zodiakalnych – Baranowi, Rakowi, Pannie i Wodnikowi. Cóż za sekrety zawiera w sobie ów kamień, który może przynieść szczęście tak zróżnicowanym charakterologicznie typom ludzkim?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>