Kamienie astrologiczne przeznaczone dla Koziorożców

Stosunkowo rzadki granat – uwarowit – o barwie szmaragdowozielonej nazwę zapożyczył od nazwiska rosyjskiego hrabiego i ministra Uwarowa. W przyrodzie występuje przeważnie w bardzo drobnych kryształach i dlatego rzadko jest stosowany przez jubilerów.

Wśród kamieni astrologicznych przeznaczonych dla Koziorożców często wymienia się jeszcze onyks, który zwiększa pewność siebie, gagat o czarnej barwie, bardzo przydatny w dolegliwościach kobiecych, a także chryzopraz, wzmagający roztropność. Szczególnie podobno do tej roztropności przyczyniają się okazy chryzoprazów o zróżnicowanych barwach zieleni z różowawofiołkowymi odcieniami. Podobno takie chryzop- razy można jedynie znaleźć tylko jeszcze w Polsce – w Szklarach. Koziorożcu, jeśli chcesz zyskać na roztropności, musisz rozejrzeć się w gronie znajomych geologów – może sprezentują Ci upragniony kamień, gdyż w sklepie ani nawet na giełdzie minerałów, takiego kamienia nie uświadczysz. Sam Tyho de Brahe – słynny astrolog na dworze Rudolfa II w Pradze – zalecał Koziorożcom jeszcze inne kamienie: „Przeciwności zmiennej fortuny lżej znosić im będzie, jeśli purpurowy rubin, ciemny onyks i zielony malachit talizmanami im będą”.

Rubin, oprócz wielu innych zalet, które przekazuje swoim właścicielom, specjalnie Koziorożcom miał dawać szczęście w miłości. Miał też im zapewniać bezpieczeństwo w podróżach, co prawda konnych, więc nie wiadomo, czy moc tego kamienia przeniosła się też na konie mechaniczne. Współcześni astrolodzy jeszcze się na ten temat nie wypowiedzieli. Z tego też względu zakup rubinu nie zwalnia Cię Koziorożcu od stosowania zasad kodeksu drogowego czy to w pieszych, czy samochodowych peregrynacjach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>