Kamienie z chóru gwiezdnego

Tak więc gwiazdy, bogowie oraz pramateria wszechświata miała decydować o ludzkim losie. Tako rzecze astrologia. Kamienie z chóru gwiezdnego tarę powiedzenie głosi, iż nie to co ładne, tylko to, co się komu podoba. Podobnie bywa z ocenami nie tylko urody kobiet, męskiego wdzięku, uroku dzieci czy prawdziwej, a więc nie tylko materialnej wartości ulubionego klejnotu. Z cennościami zaś różnie bywa – niekiedy prawdziwie wielkim skarbem dla kogoś może okazać się pozornie skromny przedmiot, mający dla niego ogromną wartość przedmiotu przynoszącego szczęście. Francuzi nazywają to porte bonheur, a w przypadku drobnej figurki czy miniatury zwierzątka nosi ono nazwę maskoty.

Ongiś, przed setkami lat, ustalono, iż wspomagać mogą człowieka kamienie z chóru gwiezdnego, bo wiążą jego życie z wszechobecnym kosmosem. A chociaż kamienie z chóru gwiezdnego ustępują swą wartością drogocennym diamentom, błękitnym szafirom, czy czerwono- krwistym rubinom, ich uroda, ciepły blask i niespotykane barwy czynią z nich wielkich przyjaciół ludzi, którzy wybiorą je sobie na talizmany na całe życie. Jest tych kamieni dwanaście: agat, beryl, chalcedon, chryzolit, chryzopraz, granat, heliotrop, hiacynt, jaspis, onyks, sardonyks i topaz.

Mimo że kamienie z chóru gwiezdnego nie są podawane na pierwszym miejscu w spisach kamieni zodiakalnych, to w wielu księgach astrologicznych można je odszukać na tablicach różnych znaków Zodiaku. I tak dla:

– Barana – hiacynt, jaspis, a także granaty barwy czerwonej, fioletowej i rudoognistej

– Byka – szmaragd i akwamaryn rodem z rodziny beryli

– Bliźniąt – agaty

– Raka – hiacynt i agat mszysty

– Lwa – chryzoiit i topaz o barwie żółtej, pomarańczowej i brunatnej

– Panny – agaty, hiacynt

– Wagi – chryzoiit, karneole z rodziny chalcedonu

– Skorpiona – topaz i sardonyks

– Strzelca – granaty zwane karbunkułami

– Koziorożca – granaty zielone i onyks

– Wodnika – chalcedon o pastelowych barwach, chryzopraz Ryb – akwamaryn, sardonyks i heliotrop.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>