Onyks dla Koziorożca

Wymieniony już wcześniej onyks miał dawać Koziorożcom oprócz zwiększenia pewności siebie, władzę nad innymi ludźmi. Miał też i inne zalety, gdyż wzmagał pamięć, dawał dar przewidywania przyszłości i chronił od skrytobójczej śmierci. I wreszcie ciemnozielony malachit. Wzmagał siłę ducha, szczególnie u badaczy. Był i jest pomocny w sprawach miłosnych. Ale tu wymagane są dodatkowe zabiegi. Otóż na płytce malachitu należy wyryć znak Słońca i nosić ów amulet. Podobno przynosi szczęście nie tylko w miłości, ale jest niezawodny także w interesach. Jeśli dodatkowo płytkę z malachitu oprawić w najprawdziwszą miedź i stale nosić przy sobie, to każdego Koziorożca może ona uleczyć z reumatyzmu.

Z pewnością jednak dla dzieci trygonu ziemskiego najważniejszym i najpierwszym kamieniem astrologicznym jest jednak ametyst. Stara grecka legenda opowiada o historii powstania Fiołkowego kamienia o nazwie ametyst. Dawno, dawno temu, kiedy w lasach i na łąkach dużo było nimf i duchów leśnych, żyła sobie piękna i skromna nimfa o imieniu Amethys. Na nieszczęście dla niej zakochał się w niej bez pamięci bóg wina i uczt Dionizos, znany także pod imieniem Bacchusa. Jak tylko zobaczył nimfę gonił ją po lasach i łąkach, ale ona uciekała ile tchu w piersiach. Bała się bowiem owego boskiego zalotnika, który wiecznie chodził podpity i wcale nie należał do wzorów męskiej urody. Był jeszcze jeden dowód niechęci Amethys do Dionizosa. Kochała ona kogoś zupełnie innego, skromnego i pięknego pasterza, który stronił od wina i wzruszająco grał na flecie dla swojej ukochanej. Opór Amethys rozgniewał jednak Dionizosa do tego stopnia, że postanowił schwytać i zniewolić upartą dziewczynę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>