Podlegli znakowi Panny

Podopiecznym Panny – drugiego znaku Zodiaku trygonu ziemskiego – tradycja astrologiczna przyporządkowuje przede wszystkim szafir. W językach semickich nazwa tego kamienia oznacza „najpiękniejszy spośród wszystkich rzeczy”. Ale nie tylko o walory artystyczne tu chodzi. Przede wszystkim szafir obdarzony jest podobno cudowną właściwością uzdrawiania podopiecznych Panny, pod warunkiem stałego noszenia kamienia. A więc chorowite Panny nie powinny się z nim rozstawać ani w dzień ani w nocy. Wśród innych zalecanych dla Panien kamieni astrologicznych znajdują się jeszcze agat, hiacynt, heliotrop, opal i jaspis.

W odróżnieniu do Byka podlegli znakowi Panny, nie muszą specjalnie szukać agatów mszystych, dla nich nadają się wszystkie kamienie agatowe, wzbudzające dla ich właścicieli ogólną sympatię otoczenia.

Opal, podobnie jak u Byków, tak i u Panien ma zapobiegać złośliwym nowotworom i z tego względu zalecane jest jego noszenie. Bardzo rzadki, ale za to niecodziennej urody hiacynt, to odmiana szlachetnego kamienia – cyrkonu. Nie należy go jednak pomylić z podobnym do niego z zabarwienia (od żółtego, poprzez pomarańczowy i ciemny do cynamonowobrunatnego) kamieniem cynamonowym, zwanym też fałszywym hiacyntem, lub, jak wolą mineralodzy, hessonitem z rodziny granatów. Hiacynty, podobnie jak diamenty, mają dawać swoim właścicielom moc postanowień, czyli wzmacniać siłę woli i pomagać w urzeczywistnieniu ich pragnień. Należy jednak uważać z hiacyntami i nie ogrzewać ich zbytnio, bo stracą wtedy swoje ciekawe zabarwienie, staną się prawie bezbarwne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>