Przynależność zodiakalna do planet

Wenus podporządkowała sobie znak Byka i Wagi, z tym jednak że miłość Byka ma charakter zmysłowy i ziemski, dla Wagi natomiast uczucia są bardziej wysublimowane, wrażliwa jest na piękno i urok kochanego człowieka.

Baran i Skorpion podlegają Marsowi, z tym jednak że energia użyczona przez tę planetę pierwszemu jest konstruktywna, a w drugim przypadku – niszczycielska, niekiedy nawet prowadząca do samozagłady. Jowisz panuje nad Strzelcem i Rybami. Pierwszy spośród znaków otrzymał od Gromowładcy poczucie sprawiedliwości i dar syntetycznego umysłu, a Ryby – wszechstronność zainteresowań. Obecnie niektórzy spośród astrologów uważają, że nad Rybami rozpostarł swą opiekę Neptun i stąd wywodzi się właśnie ich ogromna wrażliwość.

Koziorożec i Wodnik przynależą do Saturna. Właściwa tej planecie powaga i chęć zgłębiania wszystkiego do gruntu znajduje najpełniejsze odbicie w ludziach spod znaku Koziorożca. W oryginalności i niepowtarzalności typów Wodnika, jego wielkiej intuicji współcześni astrologowie dopatrują się dziś raczej wpływów Urana.

Do początkowych podziałów, dość schematycznych, doszły dziś bardziej dokładnie ustalające zakresy wpływów poszczególnych błędników. Można je wyciągnąć z każdej encyklopedii astrologicznej. 1 tak Słońce, które jest znakiem Lwa, opiekuje się też pierwszą dekadą Panny, drugą Barana oraz trzecią Wagi.

Księżyc jest wprawdzie planetą Raka, ale także ma w swej pieczy pierwszą dekadę Wagi, drugą – Byka i Strzelca. Wenus rządzi Wagą i Bykiem (domicylium nocne), a ponadto podlegają jej pierwsze dekady Raka i Wodnika, druga Panny, trzecia Barana i Skorpiona.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>